Materská škola

Filozofia MŠ

• šťastné a spokojné deti, pocit bezpečia

• sociálno-emocionálny, intelektový a psychomotorický vývin, podporovaný edukačnými aktivitami – zážitkové a činnostné učenie
    • zodpovednosť pedagógov za kvalitu edukačného procesu
    • dať deťom príležitosť zmysluplne a šťastne prežiť detstvo

Zameranie MŠ

Naša materská škola je dvojtriedna v jednom pavilóne, v areáli detských jaslí. V 8- 2018 sme získali priestory druhého pavilónu. Vidíme to ako pozitívum na zlepšenie podmienok- vytvorenie dvoch samostatných tried so spálňami a s hygienickým príslušenstvom. Materiálno- technické podmienky zabezpečujeme v súlade s plnením ŠVP, vo vzťahu k zvýšeniu kvality výchovy a vzdelávania.

Vlastné zameranie vychádza z cieľov materskej školy, vyplýva z lokálnych podmienok a jej tradícií, orientované na:

1. na prosociálnu výchovu, ktorá  dáva dôraz  na výchovu k vzájomnej akceptácii, spolupráci v skupine,  zodpovednosti, samostatnosti   a  výchove k zdravému sebavedomiu.

2. Výrazne sa zameriavame na rozvoj pohybových zručností a zdravý životný štýl, najmä na sezónne aktivity v spolupráci s Revel sport klubom, v nadväznosti na plnenie úloh NAPPO.

V budúcnosti by sme chceli zriadiť na školskom dvore dopravné ihrisko a jeho plochu využívať aj k ďalším športovým aktivitám.

Vo výchove a vzdelávaní rešpektujeme individualitu dieťaťa a rozvíjame ho tak, aby dosiahlo osobné maximum.

Náš ŠkVP je koncipovaný ako otvorený dokument rozvíjajúci osobnosť dieťaťa celostne.

Projekty MŠ, ktorými podporujeme edukačný proces

• Predplavecký výcvik – osvojovanie základov plaveckých zručností
    • Korčuliarsky výcvik
    • Korčulovanie IN- LINE